Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat polityki prywatności oraz cookies znajdziesz >> Tutaj

×
  • Płać prosto i bezpiecznie
  • Bezpieczne i sprawdzone zakupy
  • Zadzwoń i zamów: 799 366 936
Serwer plików QNAP TS-251A-8G
1 699 zł

Serwer plików QNAP TS-251A-8G

Kod produktu: 1318599

Cena1 699 zł Rata Online od 36,90

Dostępne warianty

Dostępny w magazynie
Dostawa 0 zł
Raty Online Kup teraz, zapłać za 4 miesiące

Opis produktu Serwer plików QNAP TS-251A-8G

  • Bonjour
  • DLNA
  • UPnP
  • USB 3.0

Serwer plików Qnap TS-251A wyposażono w innowacyjny port USB QuickAccess, który umożliwia szybkie przeprowadzenie pierwszej instalacji serwera NAS, a następnie bezpośredni dostęp do plików i danych przechowywanych na serwerze NAS. Oprócz tego obsługuje dwa dodatkowe tryby transmisji: tryb Ethernet NAS praz oparty na blokach tryb SAN iSCSI. Połączenie portu USB QuickAccess, pamięci NAS oraz sieci SAN iSCSI w jednym urządzeniu sprawia, że model TS-251A stanowi zaawansowane, ale jednocześnie łatwe w obsłudze rozwiązanie pamięci masowej, które idealnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji, zdalnego dostępu i rozrywki. Zapewnia znaczną pomoc w zwiększeniu produktywności i może spełnić wymagania fotografów i entuzjastów materiałów audiowizualnychze względu na bezpośredni i szybki dostęp do plików. Model TS-251A wyposażono w wysoko wydajny dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® N3060 1,6 GHz w technologii 14nm. Obsługuje on transkodowanie i odtwarzanie wideo 4K.


Seria QNAP TS-x51A
Seria QNAP TS-x51A do krórej zalicza się model TS-251A-8G to seria wydajnych i kompaktowych serwerów NAS dedykowanych dla użytkowników domowych i małych biur. Cechą wyróżniającą jest port USB QuickAccess, który służy do szybkiej pierwszej instalacji i bezpośredniego dostępu do plików. Model TS-251A-8G doskonale nadaje się do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji, zdalnego dostępu i rozrywki.
Wydajny NAS dla małych biur i użytkowników domowych

Sercem dysku sieciowego QNAP TS-251A-8G jest wydajny, dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® 2.48GHz, który jest optymalnym wyborem dla małych biur oraz użytkowników domowych dzięki atrakcyjnej cenie. Dzięki procesorowi Intel i możliwością rozbudowy pamięci do 8GB możemy swobodnie zainstalować systemy Windows jak i Linux przy pomocy aplikacji Virtualization Station i cieszyć się wszystkimi dostępnymi aplikacjami na te platformy. Serwer NAS umożliwia zainstalowanie 2 dysków dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa danych z możliwością pracy w trybie RAID 0,1. Cicha praca, duża wydajność, łatwa obsługa, interfejs języku polskim, możliwości wirtualizacji i bardzo przystępna cena to główne cechy serwera QNAP TS-251A-8G

Bezpośredni dostęp do plików za pośrednictwem portu USB QuickAccessModel QNAP TS-251A-8G wyposażono w port USB 3.0 QuickAccess, który umożliwia przeprowadzenie pierwszej instalacji i konfiguracji urządzenia bez połączenia z siecią. Dostęp do plików i danych przechowywanych w modelu TS-251A-8G można uzyskać bezpośrednio również przy użyciu aplikacji Qfinder Pro i kabla USB 3.0 A z męskim złączem i męskim złączem Micro B albo kabla USB 2.0–Micro B**. Dodatkowo, aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, można przypisać użytkownikom prawa dostępu do różnych folderów.

* QfinderPro i USB QuickAccess obsługują systemy Windows 8.0 (i nowsze) i Mac OS X 10.7 (i nowsze). Inne wersje mogą wymagać instalacji sterownika.
**Kabel USB nie jest dołączony do zestawu.
Obsługa multimediów

QNAP TS-251A-8G oferuje doskonałą obsługę multimediów zarówno jeśli chodzi o możliwość przechowywania jak i odtwarzania oraz przesyłania plików audio / video w sieci lokalnej oraz internecie. Dysk sieciowy posiada certyfikat DLNA, co oznacza, że jest zgodny z większością sprzętu multimedialnego na rynku – telewizory, konsole, kamery itp, co pozwala na wysyłanie danych strumieniowo i ich odtwarzanie na tym sprzęcie. Dzięki wyjściu HDMI i bezpłatnemu pilotowi oraz aplikacji QNAP HD Station zmienisz serwer NAS w niesamowity odtwarzacz multimedialny.

Doskonalsze transkodowanie wideo 4K
Serwer TS-251A-8G wyposażony w układ graficzny Intel HD® nowej generacji obsługuje sprzętowe dekodowanie w rozdzielczości 4K H.264 i wysokiej klasy funkcje transkodowania wideo w rozdzielczościach 4K i 1080p, umożliwiające konwersję wideo na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na komputerach, urządzeniach mobilnych i ekranach telewizorów inteligentnych*. Dzięki transkodowaniu offline, nawet jeśli można korzystać tylko z dość powolnego połączenia internetowego, wideo może być płynnie odtwarzane za pośrednictwem File Station, Video Station i aplikacji mobilnej Qfile. Pozwala na to wybór wstępnie renderowanego wideo o niższej rozdzielczości. Serwer TS-251A-8G umożliwia także wyznaczenie specjalnego folderu na potrzeby automatycznego transkodowania wideo.

* Obsługiwane formaty wideo zależą od specyfikacji sprzętowej i oprogramowania urządzeń.
Funkcja i jakość odtwarzania mogą różnić się w zależności od takich czynników, jak oryginalny format/jakość pliku, ograniczenia dotyczące sprzętu i oprogramowania oraz urządzenia wyjściowe.


Czytnik kart SD


Serwer NAS posiada wejście na kartę SD, co ucieszy miłośników fotografii. Wystarczy po prostu włożyć kartę SD do serwera NAS, aby szybko zgrać pliki. Zdjęcia ze wszystkich udostępnionych folderów, mogą być wyświetlane w odpowiednich aplikacjach, takich jak Photo Station czy File Station. Miniatury plików zdjęć ułatwiają ich przeglądanie. Co więcej, wszystkie pliki multimedialne będą indeksowane w bazie danych systemu, więc poszukiwania i organizowania dużej ilości plików multimedialnych, na przykład, według daty lub etykiet, teraz staje się szybsze.


Zapobiegaj utracie danych

Model Qnap TS-251A-8G obsługuje migawki, umożliwiając szybkie przywrócenie urządzenia do poprzedniego stanu w przypadku nieoczekiwanej awarii NAS lub w przypadku ataku typu ransomware. Migawki pozwalają serwerowi na rejestrowanie stanu systemu w dowolnym momencie. W razie wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia w systemie można go przywrócić do wcześniejszego stanu zarejestrowanego w migawce. Można zachowywać i przywracać wiele wersji tego samego pliku, folderu lub nawet całego woluminu.


Migawki to obowiązkowa i ważna funkcja w nowoczesnych systemach pamięci masowej. Opracowane przez firmę QNAP migawki pomagają chronić foldery, pliki i jednostki iSCSI LUN. W razie ataku złośliwego oprogramowania lub dokonania niezamierzonych zmian można szybko przywrócić dane do stanu z określonego momentu w czasie bez szkody dla ciągłości pracy systemu w nowoczesnej firmie.


Ochrona danych przed ransomware
Migawki to skuteczne narzędzie do zabezpieczenia systemu przed wirusami typu ransomware, które stanowią nasilające się zagrożenie dla zarówno firm, jak i użytkowników domowych, atakując komputery oraz urządzenia sieciowe. Prostą, lecz skuteczną metodą minimalizacji zagrożeń ze strony oprogramowania ransomware są zawsze dostępne i przechowywane zdalnie aktualne kopie zapasowe. Serwer QNAP NAS jest idealnym centrum kopii zapasowych, które oferuje kompleksowe funkcje tworzenia kopii zapasowych oraz umożliwia tworzenie migawek, aby pomóc użytkownikom indywidualnym i firmom w ochronie ważnych danych, przywracaniu plików i unikaniu przestojów.


System QTS - sprawniejsze funkcjonowanie w firmie i w domu

Oprogramowanie QTS 4.3 to esencja serwera NAS i służy do jego zarządzania. Intuicyjny, wielookienkowy i wielozadaniowy interfejs GUI systemu QTS 4 sprawia, że zarządzanie serwerem Turbo NAS i udostępnianie plików pomiędzy różnymi platformami jest niezwykle proste. Interfejs ułatwia ponadto zarządzanie kontami użytkowników, wykonywanie zadań z zakresu wirtualizacji, korzystanie z bogatej puli aplikacji domowych, korzystanie z multimedialnych bibliotek oraz – na żądanie – instalowanie wielu różnych aplikacji w Centrum aplikacji, przez co jeszcze bardziej poszerza się funkcjonalność Turbo NAS. 

W systemie QTS 4.3 zastosowano nowy menedżer pamięci masowej i migawek, który nie tylko upraszcza zarządzanie pamięcią masową, ale też umożliwia wizualne zarządzanie migawkami, wyświetlając przy tym przydatne informacje. Ulepszono również aplikację File Station, która poza funkcjami menedżera pamięci masowej i migawek. Dodano także, obsługę procesorów GPU do przyspieszenia działania systemu QTS i wirtualizacji.

Kupując serwer TS-251A-8G otrzymujesz zainstalowany system który jest dynamicznie rozwijany i często aktualizowany.. 

* Niektóre funkcje mogą się zmienić i mogą nie być dostępne we wszystkich produktach.

* Serwer NAS może mieć zainstalowany nowszy system, jeśli producent opublikował aktualizację


Qsync

Qsync to usługa synchronizacji plików w chmurze działająca z serwerami QNAP NAS. Wystarczy dodać pliki do lokalnego folderu Qsync, aby były dostępne na serwerze NAS i wszystkich połączonych urządzeniach. Dodatkowe tryby synchronizacji, takie jak synchronizacja inteligentna lub zaawansowana synchronizacja selektywna, umożliwiają użytkownikom synchronizowanie wybranych danych lub folderów. Oprócz tego można tworzyć linki do udostępniania, aby udostępniać pliki innym osobom bez tworzenia dla nich kont użytkowników umożliwiających pobieranie.


Wsparcie dla Apple Time Machine
Całość idealnie współgra z rozwiązaniem Apple Time Machine. Użytkownicy systemu Mac OS mogą bezproblemowo tworzyć kopie zapasowe danych na dysk sieciowy QNAP.  Program ten co godzinę wykonuje automatyczną kopię zapasową uwzględniając stan z ostatnich 24 godzin. Gdy pamięć archiwizacyjnego dysku zostanie zapełniona, usunięty zostanie najstarszy zachowany zapis. Opcjonalnie możesz korzystać z kilku dysków archiwizacyjnych. Tym samym nie musisz martwić się o swoje pliki, zostaną one w pełni zachowane.

Specyfikacja

Techniczne

Rodzaj urządzenia

Serwer plików (NAS)

Zainstalowane dyski

Brak

Format dysków

2.5 cala , 3.5 cala

Łączna pojemność zainstalowanych dysków

0 TB

Interfejs dysków

SATA II , SATA III , SSD

Maksymalna ilość dysków

2

Interfejs sieciowy

2x 10/100/1000 (RJ-45)

Złącza

HDMI , Slot na karty SD , USB 3.0 micro B , Wejście mikrofonowe minijack 3.5 mm , Wyjście audio minijack 3.5 mm , 3x USB 3.0

Obudowa

Tower

Pamięć

4 GB Flash , 8 GB RAM

Procesor

Dual Core , Intel Celeron N3060 1.6-2.48 GHz

Przyciski

Reset , USB/Kopia , Zasilanie

Zasilanie

Sieciowe

Zastosowane technologie

Bonjour , DLNA , IPsec , UPnP , USB 3.0

Charakterystyka

System operacyjny

QTS 4.3

Tryby RAID

0 , JBOD , 1

Systemy plików

EXT3 (tylko dysk zewnętrzny) , EXT4 , FAT32 (tylko dysk zewnętrzny) , HFS+ (tylko dysk zewnętrzny) , NTFS (tylko dysk zewnętrzny)

Usługi

Migawki woluminów i jednostek LUN , Obsługa Time Machine , Kopia zapasowa , Przechowywanie danych w chmurze , Qfile , Qsync , Serwer AFP , Serwer CIFS/SMB , Serwer DLNA , Serwer FTP , Serwer iTunes , Serwer NFS , Serwer pobierania plików , Serwer VPN , Serwer wydruku , Sieciowy odtwarzacz multimedialny , Stacja monitoringu , Wake-on-LAN

Fizyczne

Wysokość [mm]

169

Szerokość [mm]

102

Głębokość [mm]

219

Waga [g]

1280

Ogólne

Kolor

Biało-zielony

Seria/model

TS-x51A

Załączone wyposażenie

Pilot , Przewód zasilający , Śruby mocujące , Zasilacz sieciowy , 2 x Przewód RJ-45

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie o produkcie (0)

Dodaj opinię

Pozostaw opinię o produkcie

Loader

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...

Menu